Понедельник, 20.05.2024, 03:48
EVGENIY SYLKIN

ЖУРНАЛИСТ, ФОТОГРАФ, ПУБЛИЦИСТ

Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS
МЕНЮ
ФОРМА ВХОДА
КАТЕГОРИИ
 РАЗДЕЛА
Мои статьи
ПОИСК
Главная » Статьи » Мои статьи

“КОЛИ ПРИЇЗДЯТЬ СОРОК НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ З КИЄВА, В МЕНЕ ВИНИКАЄ ПИТАННЯ — НЕВЖЕ
— саме такими словами розпочав свою прес-конференцію для журналістів українських засобів масової інформації представник Президента України в АР Крим Геннадій Москаль, головною темою якої стали нещодавні події у Феодосії.
— Ви бачили, скільки дурниць наробили політики через те, що сталося у Феодосії, — підкреслив Геннадій Москаль. — Налякали всю Україну хімічною, бактеріологічною та іншою зброєю масового ураження, якої взагалі не було. Все, що було в контейнерах, які знаходилися на території Феодосійського порту, — все вивезено.
Політики договорилися до того, що вже дельфіни нібито кидаються на берег від ураження небезпечними речовинами. Нашуміли, накричали, а які наслідки? Ми насмішили весь світ. Сорок депутатів постійно приходили, відкривали контейнери і запитували: “Москаль, чому контейнер пустий?”. Я казав: “Та він прийшов пустий, тому що це — рефрижератор”. Мабуть, вони хотіли, щоб я кожну ніч клав туди йогурти, а вони ранком прийшли та побачили, що він заповнений. Не можна смішити себе. Не смішіть Європу, не смішіть Україну.
Але сьогодні “туман” розвіявся. І що далі? Американці хотіли побудувати на українському військовому полігоні ангари. Після навчань “Сі бриз-2006” вони залишилися б у власності України. Ніхто б з України на горбі до Пентагона чи до НАТО не попер би їх.
Все це сталося тому, що ми не звикли виконувати укази президента. Є указ Президента “Про прозорість та відкритість влади”. От його й потрібно виконувати всім без виключення. Після Майдану була група людей, яких вже не могли ніякі політики вигнати. Так само й в Криму. Вже корабель пішов, а вони ще три тижні будуть просити, щоб годували борців за визволення Феодосії від НАТО.
Не таємниця, що є люди, яким в силу свого складу розуму однаковісінько, в чому брати участь. Буде мітинг “за” НАТО, вони будуть на ньому. Буде мітинг “проти” — вони теж підуть. Соромно за тих політиків, що використовують цих людей для своїх власних політичних амбіцій.
На превеликий жаль (для українських військових), американці вже забрали те, що привезли. Але хто буде відповідати за звинувачення про вкрадену хімічну, бактеріологічну та радіологічну зброю? Хто ж буде відповідати за тих політиків, які наробили галасу на всю Україну, залякали людей, залякали відпочиваючих?
“Хто ж з політиків буде відповідати?” — риторично запитував журналістів представник президента.
Нагадаємо, ця історія почалася після того, як було прийнято рішення про проведення українсько-американських навчань “Сі бриз-2006” на території військово-морських баз та полігонів бойової підготовки, розташованих на Кримському півострові.
26 травня на 3-й сесії міської Ради Феодосії депутати обговорили питання законності перебування військ НАТО в районі Феодосії. Один з депутатів (від Партії регіонів) заявив, що розміщення НАТО незаконне, і партія має намір пікетувати морський торговельний порт Феодосії з метою не випустити військові вантажі з порту. Наступного дня до порту під’їхало 9 вантажних авто для перевезення 20-тонних контейнерів. О дев‘ятій ранку до Феодосійського міськвиконкому від голови громадської організації “Российская община” надійшло повідомлення про встановлення пікету біля воріт Феодосійського морського торговельного порту на знак протесту щодо розвантаження зброї та боєприпасів з іноземних кораблів. О 10.00 в порту розпочалось пікетування під гаслом “Нет НАТО в Крыму!” у зв’язку з прибуттям корабля ВМС США “Advantage”, в якому взяли участь до 100 осіб. Учасники акції мали плакати наступного змісту: “Крым — без НАТО!”, “Мы не янки, а славяне”, “Не пустимо НАТО до Феодосії!”, “Росія — друг, НАТО — ворог”. Пікетуючі заявили, що не допустять розвантаження військової техніки з борту корабля на тягачі, які знаходились за межами порту. Організаторами акції виступили голова Феодосійської “Российской общины” та один з депутатів Верховної Ради АР Крим.
Але в ніч з 28 на 29 травня корабель ВМС США “Advan¬tage” було розвантажено. Цього ж дня корабель вийшов з порту в море. А вже об 11.00 біля порту відбувся мітинг мешканців з різних районів АР Крим та представників Партії зелених, Партії регіонів, КПУ, блоку “Народна опозиція”, Севастопольської молодіжної організації “Прорыв”. Разом було оголошено рішення Феодосійського міського голови про проведення позачергової сесії Феодосійської міськради з порядком денним “Феодосія — без НАТО” та прийнята резолюція про створення народного фронту проти НАТО.
А вже ввечері у будинку Феодосійського міськвиконкому була проведена позачергова сесія міськради, на якій депутатами одноголосно було прийнято рішення не пропускати “війська НАТО” через Феодосію. Депутати у кількості 37 осіб підписали звернення до вищих державних органів, в якому висловили протест проти присутності військ НАТО у Феодосійському районі.
Після оголошення рішення сесії вантажні тягачі покинули Феодосію. Перед в’їздом на територію Феодосійського морського торговельного порту залишився пікет громадян з гаслом “Нет НАТО в Крыму!”. Навпроти морського порту було встановлено 8 агітаційних наметів Партії регіонів, блоку Вітренко, Партії зелених та КПУ.
30 травня до Феодосії прибув представник Президента України в АР Крим Геннадій Москаль, який у міськвиконкомі провів зустріч з депутатами міської Ради, лідерами партій, представниками силових структур міста. Після зустрічі в супроводі міського голови, депутатів міської Ради та представників ЗМІ він пройшов до Феодосійського морського торговельного порту, де оглянув техніку, вивантажену із судна.
Далі антинатівці почали пікетувати санаторій Міністерства оборони України, де розміщувалися військові інженери зі Сполучених Штатів Америки.
31 травня на адресу міського голови Феодосії від першого секретаря Феодосійського міськкому Комуністичної партії України, ветеранів війни, праці та військової служби, ряду громадських та політичних організацій, “Союза советских офицеров”, “Общественно-патриотического движения “Родина”, “Всеукраинской организации Союза рабочих, крестьян и трудовой интеллигенции” надійшло повідомлення про проведення пікетування Феодосійського морського торговельного порту та санаторію Міністерства оборони України до часу ухвалення сесією Верховної Ради України рішення про недопущення навчань на території Криму та неприпустимості введення військ НАТО.
Треба сказати, що пікети виставлялися кожного дня. Демонстранти скандували такі гасла, як “НАТО — ні!”, “Мы — не янки, мы — славяне, наши братья — россияне” тощо. Але вони взагалі не намагалися дізнатися про відносини тієї ж Росії з НАТО. І їм було байдуже, що ще 18 липня 2001 року у Москві Президент Росії Володимир Путін під час прес-конференції заявив: “Ми не розглядаємо НАТО як ворожу організацію і не бачимо трагедії в її існуванні”. А 2005 року під час візиту до Нідерландів ним була зроблена наступна заява: “Ми не сприймаємо НАТО як ворожу організацію. Ми розвиваємо з нею співробітництво”.
На сьогодні на багатьох напрямках Росія співпрацює з НАТО значно глибше, аніж Україна. У форматі Росія — НАТО існує і активно працює 19 спільних робочих груп, в той час як Україна має з НАТО лише 5 робочих груп.
З 1994 року Росія бере участь у програмі “Партнерство заради миру”. Зокрема, в 1996 року до Боснії та Герцеговини для забезпечення миру у цій країні спільно з військами Альянсу та його партнерів у силах ІФОР та СФОР було надіслано російський миротворчий контингент. Російський контингент був найчисленнішим серед тих країн, що не є членами НАТО. У відповідності з угодою, підписаною міністрами оборони РФ та США 18 липня 1999 року в Гельсінкі, Росія також надала свій військовий контингент для участі в міжнародних силах безпеки в Косові.
Базовим документом розвитку двосторонніх відносин Росія — НАТО є “Основоположний акт НАТО — Росія про взаємні відносини, співробітництво і безпеку”, підписаний у Мадриді у 1997 році. Тоді ж було створено Постійну спільну раду НАТО — Росія для проведення консультацій з метою підвищення довіри між сторонами.
До речі, Росія у тій чи іншій формі бере участь у більшості миротворчих операцій НАТО. Крім того, Росія як рівноправний учасник бере участь в обговоренні усіх питань, що стосуються проблематики тероризму, і має суттєвий вплив на формулювання кінцевого рішення членами Альянсу. У штабі Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі на постійній основі працює представник Генерального штабу Збройних Сил РФ.
Активізується співпраця РФ з Альянсом у сфері торгівлі товарами військового призначення. Так, у січні 2003 р. була підписана спонсорська угода між Держстандартом Росії та групою директорів національних відомств країн НАТО з кодифікації щодо приєднання Росії до системи кодифікації Альянсу. Ця угода заклала довгострокову договірно-правову базу співробітництва у сфері стандартизації продукції військового призначення.
Підприємства російського оборонно-промислового комплексу активно налагоджують співробітництво із західними виробниками озброєнь.
Так, з французькою та британською групою були підписані угоди про співробітництво з модернізації вертольотів МІ-24 та МІ-17. Росія та Франція спільно просувають на міжнародних ринках учбово-тренувальний літак МІГ-АТ. Російська авіатранспортна компанія “Волга — Днепр” активно співпрацює з НАТО у сфері надання транспортних послуг. Разом з українським Авіаційним науково-технічним комплексом ім. Антонова (АНТК) вона утворила спільне підприємство для забезпечення повітряних транспортних перевезень в інтересах НАТО. Контракт спільного підприємства з НАТО підписано до 2009 року з можливістю його пролонгації до 2012 року.
На початку 2006 року Росія та НАТО продовжили активну співпрацю. Зокрема, заступник голови уряду — міністр оборони Росії Сергій Іванов, виступаючи під час неформального засідання Ради Росія — НАТО 10 лютого 2006 року, заявив, що необхідно налагодити оперативну взаємосумісність між структурами РФ та НАТО, особливо при проведенні міжнародних операцій. Він також повідомив, що у 2007 — 2008 роках пройдуть комплексні навчання з переміщення та розгортання російсько-натівського контингенту в умовному кризовому регіоні.
Практичне проведення спільних навчань ЗС Російської Федерації з НАТО почалось тільки в поточному році. Щорічним Планом військового співробітництва МО РФ та НАТО по підвищенню рівня оперативної взаємосумісності на 2006 рік передбачається проведення трьох спільних навчань у форматі НАТО — Росія, а саме: навчань підрозділів зв’язку; навчань підрозділів військово-транспортної авіації; навчань підрозділів спеціального призначення.
На сьогодні Росія є єдиною державою — не членом НАТО, що бере практичну участь в антитерористичній операції НАТО в Середземному морі “Активні зусилля”. На початку лютого 2006 року до італійських берегів прибули ракетний крейсер “Москва”, великий десантний корабель “Азов” та рятувальний буксир СБ-36 Чорноморського флоту Росії для участі в цій операції НАТО. Метою операції є виявлення та запобігання терористичній діяльності в Середземному морі. Під час візиту до Середземного моря російські моряки виконали ряд завдань на борту кораблів НАТО, а натівські моряки — на борту крейсера “Москва”.
Але при цьому до Феодосії прибуває депутат Держдуми РФ Затулін, який зустрівся з міським головою та зазначив, що росіяни підтримують кримчан в намірі домагатися оголошення території півострова зоною без НАТО. Виникає питання, нащо нам росіяни з їхніми проблемами та чим в цей час займаються силові структури?
З‘ясовується, що за період з 27.05 по 05.06.2006 незважаючи на надходження 14 повідомлень до чергової частини Феодосійської міліції про проведення масових акцій протесту, в ході яких було блокування автодоріг, перекриття вулиць, несанкціонована хода, що порушувало права інших громадян на свободу пересування, складено лише 25 адміністративних протоколів.
Належним чином не було організовано охорону громадського порядку. Начальник Феодосійської міліції А.О. Мірошниченко та його заступник С.Є. Барковський не врахували всіх місць проведення пікетування, розстановку сил та засобів провели непрофесійно.
Мірошниченком та Барковським не було належним чином налагоджено взаємодію з місцевими органами влади, прокуратурою та судом. До 5 червня 2006 року до міського виконавчого комітету не було подано жодного звернення про уточнення повноважень учасників акцій та місць проведення пікетувань. Не проводилась попередня профілактична робота з активістами акцій протесту та козацтва щодо недопущення блокування проїзду транспорту, перекриття вулиць, порушення прав інших громадян на свободу пересування.
З урахуванням вищевказаних недоліків було прийнято рішення про звільнення з посади начальника Феодосійської міліції та його заступника. Після заміни ж керівництва відділу робота з документування фактів порушень законодавства під час акцій активізувалася.
У Феодосійський міськвиконком були направлені листи з пропозиціями щодо ініціювання перед судом питання щодо обмеження права громадян на проведення акцій; керівникам політичних сил, які беруть участь в акціях, були направлені попередження про відповідальність за порушення законодавства.
Так, 5 травня порушено кримінальну справу за ознаками ст. 293 КК України (групове порушення громадського порядку) за фактом блокування дипломатичної машини Посольства США. 10 травня порушено кримінальну справу за ознаками ст. 293 КК України (групове порушення громадського порядку) за фактом блокування колони із військовослужбовцями США на дорозі Владиславовка — Феодосія та щодо розбитого скла в автобусі.
Також було складено 39 адміністративних протоколів. 5 травня було встановлено, що група молодих людей в кількості п’яти чоловік, що прибули з Російської Федерації (це представники партії ЛДПР), брали активну участь у мітингу протесту проти присутності військ НАТО на території Криму. Відносно вищезгаданих громадян були складені протоколи про видворення їх з території України. І що ж далі?
В результаті ретельно запланованих акцій “вояків” проти НАТО, американці Україну все ж таки залишили. Пішов додому й вантаж, який вони із собою привезли. Однак чи виграли від того мешканці міста або ті ж депутати — невідомо. Але військові цю неоголошену війну політиків програли, без сумніву.
Категория: Мои статьи | Добавил: MORYK (04.05.2009)
Просмотров: 602
НАШ ОПРОС
Оцените мой сайт
Всего ответов: 3
РАЗРАБОТЧИКИ
  • Создать сайт
  • Все для веб-мастера
  • Программы для всех
  • Мир развлечений
  • Лучшие сайты Рунета
  • Кулинарные рецепты
  • СТАТИСТИКА

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Copyright MyCorp © 2024